Delta Air Lines nasazuje přímé lety mezi Prahou a New Yorkem

24/5/2022

Do českého letového řádu se vrací jedna z nejzajímavějších možností pohodlného dálkového cestování. Delta Air Lines bude od 26. května obsluhovat přímé pravidelné lety mezi Prahou a New Yorkem s tím, že první spoj z Prahy vypraví 27. května. O tuto pravidelnou linku byl před situací s COVID-19 velký zájem, ročně ji využilo několik tisíc Čechů.

Ve čtvrtek 26. května vyletí letošní první přímý spoj z letiště JFK v New Yorku, na Letišti Václava Havla v Praze letoun usedne 27. května před polednem našeho času. „Delta Air Lines nabídne denně odlet z pražského letiště v 13,45 hodin a z New Yorku v 21,30 hodin s tím, že předpokládaná doba letu mezi Prahou a New Yorkem je přibližně 9 hodin. Přímá linka je plánována do 5. září letošního roku,“ uvedl Josef Trejbal, ředitel portálu Letuška.cz.

Dobré ceny letenek i volné podmínky pro vstup do USA

„Dobrou zprávou je jak samotný návrat přímého pravidelného spojení, tak i cena zpáteční letenky, která se drží na předcovidových hladinách. Je to z toho důvodu, že konkurence dopravců je silná. Navíc Delta Air Lines nabídne kapacitu širokotrupého Boeingu 767-300, tedy 149 míst v ekonomické třídě, 29 míst ve třídě Delta Comfort a 21 míst v business třídě. Také se předpokládá, že tok cestujících bude zejména ze strany Evropanů, Američané nyní nemají o cestování do států Střední Evropy velký zájem kvůli válce na Ukrajině,“ vysvětlil Josef Trejbal.

New York patří podle jeho zkušeností dlouhodobě do TOP 10 destinací Čechů. „Poptávka po letenkách do USA nyní značně roste. Zájmu nahrává i to, že k cestám aktuálně stačí plné očkování proti COVID-19 a platný negativní test,“ řekl Josef Trejbal.

Přímé lety do New Yorku byly u Čechů vždy oblíbené

Pravidelné linky z Prahy do New Yorku Delta Air Lines provozovala od roku 2009 do roku 2019. Letos se opět vrací po koronavirové přestávce. „Předcovidovým obdobím se uvažovalo o celoročním provozu této pravidelné linky, protože zájem od cestujících byl z obou zemí velký. Jen z české strany ji každý rok využily tisíce cestujících. Ti pak pokračovali návaznými spoji do Miami, Los Angeles, Las Vegas nebo Tampy. Záměry ale změnila pandemie, a my jsme rádi, že můžeme letos zákazníkům nabídnout znovu alespoň pravidelné lety na letní sezónu,“ vysvětlil Josef Trejbal s tím, že Delta Air Lines zůstane letos jedinou aerolinkou, která přímý spoj z Prahy do New Yorku bude provozovat.

Delta Air Lines odbaví až 200 milionů cestujících ročně, jde o globální síť obsluhující okolo 300 destinací ve více než 50 zemích světa. Lety provozuje ve spojení s Air France, KLM a Virgin Atlantic.

Zde informace k podmínkám vstupu turistů na území USA.

Rodinná firma ASIANA zahájila svou činnost v roce 1993 a jako první cestovní kancelář v ČR začala nabízet letenky on-line a stala se lídrem v oboru

Postupem času a vývojem trhu rozšířila své působení i do oblasti administrativní správy a služeb organizačně hospodářské povahy.

Za dobu své působnosti získala řadu ocenění. Jsou trvalým závazkem vůči klientům i spolupracovníkům.

Máte nějaký dotaz či nabídku spolupráce?

Napište nám zprávu

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.