Do Bulharska a Chorvatska Češi poletí bez CK hojně jako před covidem

2/6/2022

Do Bulharska a Chorvatska Češi poletí bez CK hojně jako před covidem

Češi letos v létě poletí do Chorvatska a Bulharska i po vlastní ose, tedy bez cestovní kanceláře. Podle údajů portálu Letuška.cz se prodej letenek do dovolenkových destinací vyšplhaly takřka na dobu před covidem. Ceny letenek do Splitu a Burgasu, které začínají na 5 tisících korunách, se rychle vyprodávají.

Letní letový řád nabízí spojení do téměř 150 destinací, což reprezentuje téměř 80 %nabídky z předkrizového období. Tomu odpovídá nabídka i přímých letů do oblíbených letovisek, mezi které patří osvědčené Chorvatsko a Bulharsko.

Chorvatsko je lákadlem pro statisíce Čechů už historicky. Ne každý ale chce strávit na cestě mnoho hodin. Tisíce cestovatelů volí již několik sezón pohodlnou dopravu letadlem. Letos tomuto trendu nahrává letní letový řád, který nabízí dobrá spojení hned do pěti chorvatských měst – Splitu, Dubrovníku, Puly, Zadaru a Záhřebu. „Let do Splitu je přímý a trvá jen 1,5 hodiny, navíc spojení jsou plánována v příjemných denních časech. Takže z hlediska komfortu a ušetřeného času jde o skvělé řešení cestování do této země, “vysvětluje Josef Trejbal, ředitel portálu Letuška.cz. Dodává, že zájem o letenky do Chorvatska stoupá od začátku roku každý měsíc o sto procent. Dalšími velmi oblíbenými letovisky jsou ty bulharské. Nejčastěji Češi volí přistání na letišti v Burgasu. „Letošní prodeje letenek do Burgasu se blíží těm předcovidovým, a to také díky přímým letům,“ říká Josef Trejbal. A upozornil: „Ceny letenek do Splitu a Burgasu začínají na 5 tisících korunách, ale rychle se vyprodávají.“

V průběhu nadcházející letní provozní sezóny budou nabízet spojení do nejvíce destinací, pětasedmdesáti, letecké společnosti skupiny Smartwings Group. „Jde o vyhledávaná přímá spojení pro ty, kteří preferuj individuální dovolenou,“ uzavírá Josef Trejbal.

Aktuální TOP10 dovolenkových destinací dle prodejů portálu Letuška.cz:

1. Málaga

2. Split

3. Istanbul

4. Malta

5. Lisabon

6. Burgas

7. Antalya

8. Kréta

9. Mallorca

10. Athény

Rodinná firma ASIANA zahájila svou činnost v roce 1993 a jako první cestovní kancelář v ČR začala nabízet letenky on-line a stala se lídrem v oboru

Postupem času a vývojem trhu rozšířila své působení i do oblasti administrativní správy a služeb organizačně hospodářské povahy.

Za dobu své působnosti získala řadu ocenění. Jsou trvalým závazkem vůči klientům i spolupracovníkům.

Máte nějaký dotaz či nabídku spolupráce?

Napište nám zprávu

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.