Evropská letiště budou o letošních Velikonocích nejvytíženější od začátku pandemie

12/4/2022

Evropská letiště budou o letošních Velikonocích nejvytíženější od začátku pandemie

Velikonoce budou co do počtu leteckých cest zatím nejsilnějším termínem letoška. I když podle letenkového portálu Letuška.cz prodané letenky zdaleka nedosahují počtů před pandemií, půjde oproti dvěma předchozím velikonočním svátkům o pomyslný rekord. Letecky nejvíc Čechů během dubnového svátku navštíví Francii, Španělsko, Itálii nebo Spojené arabské emiráty.

Nadcházející prodloužený víkend láká k cestě do zahraničí více Čechů, než tomu bylo loni a předloni. „Nejvíce letenek na Velikonoce se prodává do Paříže, Dubaje, Malagy a Barcelony. Čtvrtek a pátek 14. a 15. 4. budou pravděpodobně od začátku pandemie nejvytíženějšími dny na letištích po celé Evropě,“ řekl ředitel portálu Letuška.cz Josef Trejbal. Češi tak navážou na zvyklosti roků před COVID-19. Tento velikonoční cestovatelský žebříček je totiž podobný tomu v roce 2019. Mezi TOP destinace, o které je na Velikonoce nejvyšší zájem, patří tradičně Řím kvůli návštěvě Vatikánu.

Nejčastěji Češi po Evropě cestují takzvaně na vlastní pěst, zakoupí si letenky a v cílovém místě si zajistí ubytování dle vlastního výběru. Proč tomu tak je, vysvětluje Josef Trejbal. „Cestující volí na tento svátek atraktivní destinace, kam se pohodlně dostanou přímými lety, protože uspoří čas. Zároveň jde o letenky, které jsou zpravidla vůbec nejlevnější, protože jde o krátké vzdálenosti, které jsou obsluhovány hned několika leteckými společnostmi.“ Podle jeho slov zatím letenky po Evropě nejsou zdaleka na Velikonoce vyprodány, což bude vyhovovat těm, kteří se rozhodnou cestovat na poslední chvíli.

Do většiny evropských zemí je podmínkou pro vstup dokončené očkování, potvrzení o prodělání nemoci COVID-19, platný negativní PCR test a formulář. Podrobné informace lze najít na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Rodinná firma ASIANA zahájila svou činnost v roce 1993 a jako první cestovní kancelář v ČR začala nabízet letenky on-line a stala se lídrem v oboru

Postupem času a vývojem trhu rozšířila své působení i do oblasti administrativní správy a služeb organizačně hospodářské povahy.

Za dobu své působnosti získala řadu ocenění. Jsou trvalým závazkem vůči klientům i spolupracovníkům.

Máte nějaký dotaz či nabídku spolupráce?

Napište nám zprávu

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.