Od konce března začne posilovat letový řád Letiště Praha. Odtud budeme moct cestovat napřímo až do 152 destinací

28/2/2023

Od konce března začne posilovat letový řád Letiště Praha. Odtud budeme moct cestovat napřímo až do 152 destinací

Letos se bude v hlavní sezóně z Letiště Praha létat takřka bez znatelného omezení. „Posilují spoje do oblíbených evropských destinací a přidávají se nové dálkové. Letní letový řád je tak nejatraktivnější za poslední čtyři roky. Větší nabídka by měla brzdit ceny letenek,“ komentoval nabídku letů Josef Trejbal, ředitel portálu Letuška.cz. Spolu s posílením spojů pražské letiště odhaduje, že odbaví v letošním roce přes 13 milionu cestujících.  

Nejžádanějšími letenkami u Čechů jsou bezkonkurenčně ty do evropských metropolí. A do nich se od jarních měsíců lze dostat ještě snadněji než doposud. „Významně posilují počty letů z Prahy do klíčových míst, jako je Londýn, Paříž, Amsterodam, Varšava, Barcelona, Helsinky, Madrid, Lisabon, Riga a Ženeva. V číslech to znamená do Londýna celkem 92 týdenních spojení, do Paříže 68 a do Amsterodamu 42. Do dalších jmenovaných destinací se bude létat jednou až šestkrát denně,“ řekl Josef Trejbal. Posílení znamená také zajímavé ceny letenek. Vyplatí se ale letenku zakoupit dřív a nečekat na poslední chvíli, kdy už nemusí být k dispozici. Posílení letů se týká i klasických dovolenkových destinací. Největší zájem je o Egypt, Chorvatsko či Řecko.

Zcela nové destinace, které budou aerolinkami obsluhovány z Prahy: Soul (Jižní Korea), Bilbao a Seville (Španělsko), Gdaňsk (Polsko), Rimini (Itálie), Jerevan (Arménie), Skiathos (Řecko).

• Významné navýšení letů se bude týkat londýnského Heathrow, Amsterodamu, Paříže, Rigy a Helsinek.

• Nově budou z Prahy obsluhovat lety i společnosti Korean Air, Icelandair a Fly One.

Dálavy lákají

Dálkové spoje jsou u Čechů také velice populární, ročně s nimi z Prahy cestuje několik desítek tisíc cestujících. „Nový letový řád poskytne například už od 8. května oblíbené každodenní spojení do New Yorku, který je významným přestupním uzlem Severní Ameriky. Třikrát týdně bude od 27. března létat přímý spoj do jihokorejského Soulu, ze kterého lze pokračovat do zemí Oceánie a do Austrálie. Dvakrát denně poletí také spoj do Dubaje, jednou denně do Dauhá, třikrát týdně do Rijádu a dvakrát do týdne do Kuvajtu a Maskatu,“ vysvětlil Trejbal z Letuška.cz.

Rodinná firma ASIANA zahájila svou činnost v roce 1993 a jako první cestovní kancelář v ČR začala nabízet letenky on-line a stala se lídrem v oboru

Postupem času a vývojem trhu rozšířila své působení i do oblasti administrativní správy a služeb organizačně hospodářské povahy.

Za dobu své působnosti získala řadu ocenění. Jsou trvalým závazkem vůči klientům i spolupracovníkům.

Máte nějaký dotaz či nabídku spolupráce?

Napište nám zprávu

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.