Icelandair příští rok zachová pravidelnou linku z Prahy do Reykjavíku. Z něj se cestující dostanou do šestnácti severských a zaoceánských destinací, dvě budou nové

9/11/2023

Icelandair příští rok zachová pravidelnou linku z Prahy do Reykjavíku. Z něj se cestující dostanou do šestnácti severských a zaoceánských destinací, dvě budou nové

Icelandair zůstane i příští rok významným dopravcem pro ty, kteří budou chtít cestovat z Prahy na Island, Aljašku, do USA, Kanady a Grónska. Do letního letového řádu tato hlavní islandská letecká společnost nově přidává Pittsburgh a kanadský Halifax. Celkem tak nabídne spojení do šestnácti destinací. Ty budou díky pravidelné lince přes Reykjavík pohodlně v dosahu i z Prahy. Podle portálu Letuška.cz nyní Češi nejvíce využívají spojů Icelandair z Prahy do New Yorku a zpět.

Letos od června létá Icelandair pravidelnou linkou z Prahy do Reykjavíku a z něj se pak dostávají cestující do dalších destinací. Jde o zásadní spojení na sever i do zámoří. „Společnost Icelandair nyní ohlásila pokračování pravidelné linky Praha – Reykjavík a novinky pro návazná spojení z Islandu dál, což je skvělá zpráva pro cestovatele. Od samého začátku provozu linky je o letenky značný zájem. Jednak si lidé oblíbili severské přírodní scenérie a část turistů je volí jako první volbu na léto, ale také jde o jedinečné spojení z Prahy například do New Yorku. Cenově je to velmi příznivé, přičemž dost lidí využije bezplatného stopoveru a na Islandu stráví pár dní, než pokračují dál,“ řekl Josef Trejbal, ředitel portálu Letuška.cz. Dodává, že Icelandair poskytuje v rámci letenek v případě zaoceánských letů do Kanady, USA a Grónska až sedmidenní bezplatný stopover na Islandu. Cestovatel si tak může užít dvě destinace za jednu cenu letenky. Některá spojení na sebe však navazují bez nutnosti stopu.

Kam s Icelandair

V sezóně 2024 od 16. května začne Icelandair operovat linku do Pittsburghu a na konci května se po několikaleté přestávce vrací do Halifaxu v Novém Skotsku v Kanadě. Dále se cestující s tímto dopravcem dostanou z mezinárodního letiště Keflavík do Baltimoru, Bostonu, Chicaga, Denveru, Detroitu, Minneapolis, New Yorku, Orlanda, Portlandu, Raleigh-Durhamu, Washingtonu, Seattlu, Vancouveru a Toronta. Oblíbené jsou také destinace na Faerských ostrovech a v Grónsku. Tyto linky jsou však operovány letouny s omezenou kapacitou, proto je třeba letenky rezervovat se značným předstihem.

Letový řád

Icelandair ukončí zimní sezónu v Praze 5. ledna 2024 a již 25. března 2024 zahájí sezónu letní. Do 17. května nabídne lety z Prahy na Island vždy v pondělí a pátek. Od 19. května do 25. října spoj posílí a bude linku operovat opět 4× týdně jako letos. Linku z Prahy do Reykjavíku a zpět operuje Icelandair letouny Boeing 737 – MAX s 16 místy v byznys třídě a 144 místy v ekonomické třídě a letounem Boeing 757 – 200 s 186 místy. Přímý let z Prahy do Reykjavíku trvá necelé 4 hodiny.

Rodinná firma ASIANA zahájila svou činnost v roce 1993 a jako první cestovní kancelář v ČR začala nabízet letenky on-line a stala se lídrem v oboru

Postupem času a vývojem trhu rozšířila své působení i do oblasti administrativní správy a služeb organizačně hospodářské povahy.

Za dobu své působnosti získala řadu ocenění. Jsou trvalým závazkem vůči klientům i spolupracovníkům.

Máte nějaký dotaz či nabídku spolupráce?

Napište nám zprávu

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.