Jak zlevnit letenku? Jde to hned několik způsoby, které se dají navíc kombinovat

2/10/2023

Jak zlevnit letenku? Jde to hned několika způsoby, které se dají navíc kombinovat

 

Pro nákup letenek na zimu a Vánoce je nejvyšší čas. Dobrou zprávou je, že ceny letenek jsou na svých dlouhodobých minimech. Ale existují „fígle“, jak je koupit ještě levněji. Některé tipy od portálu Letuška.cz vás třeba překvapí…

- Základním pravidlem je, že nejvýhodněji se dají letenky pořídit do destinací, kam létá víc aerolinií a vzájemně si tak konkurují. Nejlevněji je proto možné létat z Prahy po Evropě. V Asii to cenou vyhrávají Maledivy a Thajsko, na západ vycházejí nejlépe letenky do New Yorku. Letenky do dálkových destinací navíc letos na podzim znatelně zlevnily.

- Při koupi letenek lze ušetřit díky věrnostním programům. Tyto programy fungují podobně, jako jsme zvyklí z obchodů. Umožňují sbírat bonusy, které zlevní další nákup letenky. Na Letuška.cz se získávají tzv. Zlaťáky z každého nákupu letenky bez rozdílu, s jakou aerolinkou letíte. Prostě čím víc létáte, tím víc na zakoupených letenkách ušetříte.

- Buďte flexibilní v datech a časech odletu i příletu. Pokud nejste vázáni na konkrétní termíny, najdete pravděpodobně levnější letenku, než pokud budete lpět na určitých dnech a hodinách letů.

- Ověřte, zda letenky, které chcete koupit, nejsou ve slevě. Slevové akce často pořádají autorizovaní prodejci letenek, jako je Letuška.cz, spolu s leteckými společnostmi. Například na Letuska.cz je stálá stránka, která se akčním a levným letenkám věnuje.

- Ulovte chybu. Není to úplně časté, ale stává se to. Letecké společnosti občas vlivem špatného přepočtení měnového kurzu a dalších chyb zveřejní velmi nízkou cenu letenek. Ty se mohou objevit jak na webech leteckých společností, tak i například na portálech autorizovaných zprostředkovatelů jako je Letuška.cz. Tam nedávno byly ke koupi letenky s chybnou cenou do New Yorku za 3 tisíce korun včetně všech poplatků. Trvalo dva dny, než byla cena leteckou společností opravena.

- Mějte rozhled a využijte prohlížeče mapa.letuska.cz, což je velký přehled cen letenek z Česka do celého světa ↓

Rodinná firma ASIANA zahájila svou činnost v roce 1993 a jako první cestovní kancelář v ČR začala nabízet letenky on-line a stala se lídrem v oboru

Postupem času a vývojem trhu rozšířila své působení i do oblasti administrativní správy a služeb organizačně hospodářské povahy.

Za dobu své působnosti získala řadu ocenění. Jsou trvalým závazkem vůči klientům i spolupracovníkům.

Máte nějaký dotaz či nabídku spolupráce?

Napište nám zprávu

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.