Komplikace na letištích a rušení některých leteckých spojů: Cestující by měli zkontrolovat svoje rezervace.

19/7/2022

Komplikace na letištích a rušení některých leteckých spojů: Cestující by měli zkontrolovat svoje rezervace. Mohou využít náhradního spojení nebo získat peníze zpět.

Aktuálně vzniklé obtíže v souvislosti s rušením letů ať již některé z aerolinií nebo omezením na letišti Heathrow, vyžadují pozornost cestujících. Vzhledem k situaci s omezením na letišti Heathrow v Londýně Letuška.cz vyzývá všechny cestující, kteří na toto letiště mají zakoupené letenky, aby si pečlivě zkontrolovali svoje rezervace. Redukce letů na hlavním londýnském letišti se týkají zejména přestupních letů od nyní až do letošního září. Podle údajů portálu Letuška.cz je Londýn aktuálně jedničkou v TOP žebříčku, kam Češi odlétají.

Velkého počtu cestujících v Česku se dotklo také snížení počtu letů společnosti Lufthansa

K většímu počtu rušení letů docházelo zejména v minulém týdnu a týká se odletů v následujícím období do letošního září. Českých cestujících se značně dotýká redukce návazných letů British Airways z letiště Heathrow. K redukcím leteckých frekvencí došlo téměř v rámci celé sítě. Stejně tak se nyní letecký trh potýká se škrty v letovém řádu německé Lufthansy, která zrušila některé spoje včetně těch z Prahy. Celkem se opatření týkalo na šest tisíc letů, v následujících šesti týdnech půjde asi o dva tisíce spojů. Toto opatření zasáhlo řádově stovky českých cestovatelů, kteří se obracejí na prodejce letenek o pomoc.  

 

Z operátorů jsou „záchranáři“

V současnosti se opět naši operátoři blíží spíš záchranářům, mají plné ruce práce s pomocí cestujícím, kterých se změny dotkly. Jde o velké množství požadavků a proseb, které denně vyřídí,“ uvedl Josef Trejbal, ředitel portálu Letuška.cz. Dodal, že s kolegy v Letuška.cz doufají, že uplynulými změnami je letový řád přizpůsobený všem okolnostem a nebude již k takovým velkým vlnám rušení docházet. V sázce je podle něj křehká důvěra zákazníků v letecké cestování.

 

Letenka na Heathrow? Zkontrolujte si, zda nedošlo ke změně

Podle portáluLetuška.cz je například v souvislosti se situací na Heathrow potřeba zkontrolovat si všechny náležitosti. „Chci apelovat na všechny cestující, aby si zkontrolovali svoje rezervace na webu dopravce v sekci "my booking“. Případná alternativa jim mohla být nabídnuta prostřednictvím e-mailové zprávy. Pokud s náhradním řešením nesouhlasí, je možné vyžádat vrácení plné finanční částky,“ upozornil Josef Trejbal.

 

Aktuální TOP destinace podle údajů portálu Letuška.cz:

Londýn, Vídeň, Brusel, Stockholm, Frankfurt nad Mohanem, Split, Mnichov, Paříž, Sofia, Istanbul, Curych, Hurghada, Heraklion a Amsterdam. U evropských destinací je doba mezi nákupem a odletem v průměru 2 týdny.

 

Dálkové lety:

Bangkok, New York, Los Angeles, Dubaj, San Francisko, Ho Či Minovo Město a Male. U dálkových destinací je průměrná doba mezi nákupem a odletem 5 týdnů. Jedná se tedy už o odlety v září a později.

Rodinná firma ASIANA zahájila svou činnost v roce 1993 a jako první cestovní kancelář v ČR začala nabízet letenky on-line a stala se lídrem v oboru

Postupem času a vývojem trhu rozšířila své působení i do oblasti administrativní správy a služeb organizačně hospodářské povahy.

Za dobu své působnosti získala řadu ocenění. Jsou trvalým závazkem vůči klientům i spolupracovníkům.

Máte nějaký dotaz či nabídku spolupráce?

Napište nám zprávu

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.