Letečtí dopravci přichystali nová pravidla pro nákup letenek

9/9/2020

Prodej letenek v koronavirové éře je zhruba na pětině v meziročním srovnání. Letecké společnosti se snaží povzbudit poptávku nejen nízkými cenami, průměrná cena klesla o tři tisíce, ale také změkčením podmínek. „Změny termínů zdarma byly dříve umožňovány pouze u dražších tarifů. Dnes jsou flexibilní pravidla pro nakládání s letenkami stále běžnější a týkají se letenek na lety většiny leteckých společností – jako jsou ČSA, Smartwings, Turkish Airlines, Lufthansa, Air France – KLM, QATAR Airways, EMIRATES, British Airways a dalších,“ upřesňuje Josef Trejbal, ředitel letenkového portálu Letuška.cz.

Dále Trejbal uvádí: „Například ČSA a Smartwings umožňují dobrovolné překnihování bez penalizace na všech pravidelných letech. Změna musí být provedena nejpozději 24 hodin před původním odletem a zdarma je platná pro stejnou knihovací třídu.


Specializovaný prodejce letenek také nabízí cestovní pojištění, které zahrnuje výlohy na léčení COVID-19, zrušení cesty z důvodu onemocnění COVID-19 nebo znemožnění návratu kvůli karanténě. „Přestože se podmínky vycestování mění a nejsou v našich rukách, cílem je umožnit cestovatelské veřejnosti rozhodnout se o koupi letenky s pocitem bezpečí,“ dodává Trejbal.  


O společnosti ASIANA a portálu Letuška.cz

Společnost ASIANA byla založena v roce 1993. Její portál Letuška.cz byl spuštěn v roce 2001 jako první online prodejce letenek v České republice a střední a východní Evropě. Letuška.cz se stala  prvním úspěšným start-up ve svém oboru v ČR a naučila Čechy nakupovat letenky přes internet. ASIANA patří rovněž mezi nejvýznamnější poskytovatele cestovních služeb pro korporátní klienty. Divize ASIANA MICE se věnuje organizaci eventů, konferencí, teambuildingových aktivit pro tuzemské firmy, nadnárodní korporace i zahraniční subjekty. Jazykové pobyty a studium v zahraničí ASIANA nabízí prostřednictvím portálu Study.cz.

Rodinná firma ASIANA zahájila svou činnost v roce 1993 a jako první cestovní kancelář v ČR začala nabízet letenky on-line a stala se lídrem v oboru

Postupem času a vývojem trhu rozšířila své působení i do oblasti administrativní správy a služeb organizačně hospodářské povahy.

Za dobu své působnosti získala řadu ocenění. Jsou trvalým závazkem vůči klientům i spolupracovníkům.

Máte nějaký dotaz či nabídku spolupráce?

Napište nám zprávu

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.