Letuška.cz 2022: Letenka v luxusu první třídy za půl milionu i levné cestování po EU

2/1/2023

Letuška.cz 2022: Letenka v luxusu první třídy za půl milionu i levné cestování po EU

Podle portálu Letuška.cz vyšla nejdražší loňská letenka na 480 tisíc korun. Šlo o let Prahy do Los Angeles a zpět v první cestovní třídě. Naopak nejlevnější letenky se pohybovaly včetně poplatků do tisícikoruny a šlo o lety po Evropě. Letos české cestující čeká posílený letní letový řád. To znamená větší kapacitu míst, více leteckých spojů a silnější konkurenci, což by mělo krotit ceny letenek nebo dokonce vytvořit tlak na jejich snížení.

Rok 2022byl z hlediska leteckého cestování daleko uspokojivější než dva roky předchozí. Loni prodal portál Letuška.cz o 250 procent letenek víc než v roce2020. I tak objem zatím nedosáhl míry rekordního roku 2019. Loni se nejvíc letenek prodalo v květnu a nejvíce pak lidé cestovali v červenci.

Letuška.cz: Kam jsme nejčastěji létali v roce 2022

1. Paříž

2. Brusel

3. Londýn

4. Frankfurt nad Mohanem

5. Vídeň

6. Mnichov

7.  Amsterdam

8. Curych

9. Málaga

10. Dubaj

11.  Stockholm

12. Varšava

13. New York

14. Split

 Největší skokan

Největším „skokanem“ v turistické návštěvnosti se stalo loni Thajsko. To po dvou letech od února uvolnilo dosud velmi přísné podmínky pro vstup do země a z takřka nuly se počet českých cestujících vyhoupl na tisíce,“ řekl Josef Trejbal, ředitel portálu Letuška.cz. Nejfrekventovanějšími letištními uzly byly pro Čechy v roce 2022 stále Frankfurt nad Mohanem, Vídeň a Londýn.

Co přinese letošek

„Největší očekávanou letošní globální změnou v letecké dopravě bude se všemi možnými důsledky otevření Číny. Pro Čechy bude ale nejdůležitějším momentem opětovně posílený letní letový řád z Letiště Praha. Ten bude znamenat větší kapacitu, více spojů a větší konkurenci, která vytvoří tlak na ceny letenek,“ vysvětlil Josef Trejbal. Dodal, že cestující se mohou těšit hned na několik atraktivních přímých dálkových spojů. „Mezi nimi na oblíbenou linku z Prahy do New Yorku, kterou denně zajistí od května do října stejně jako loni Delta Airlines. Očekáváme také nová dálková spojení do Asie,“ řekl ředitel portálu Letuška.cz Josef Trejbal.

Rodinná firma ASIANA zahájila svou činnost v roce 1993 a jako první cestovní kancelář v ČR začala nabízet letenky on-line a stala se lídrem v oboru

Postupem času a vývojem trhu rozšířila své působení i do oblasti administrativní správy a služeb organizačně hospodářské povahy.

Za dobu své působnosti získala řadu ocenění. Jsou trvalým závazkem vůči klientům i spolupracovníkům.

Máte nějaký dotaz či nabídku spolupráce?

Napište nám zprávu

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.