Linka do Pekingu startuje, propojí Česko s Dálným Východem i Austrálií a stlačuje ceny letenek

21/6/2024

Linka do Pekingu startuje, propojí Česko s Dálným Východem i Austrálií a stlačuje ceny letenek

V pondělí 24. června startuje pravidelná linka mezi Prahou a Pekingem. Bude létat třikrát týdně, obsluhovat ji bude síťový dopravce Hainan Airlines. To znamená nejen přímé spojení s Čínou, ale i jednodušší dopravu do dalších vzdálených destinací. Podle Letuška.cz linka již nyní v rezervačních systémech stlačuje dolů ceny dálkových letů a ve velkém se prodávají letenky na podzimní termíny.

Po čtyřech letech, kdy provoz utnul covid, se do letového plánu Letiště Václava Havla vrací pravidelné spojení s Pekingem. Nově bude od června létat obousměrně každý týden v pondělí, středu a pátek. Hainan Airlines, která bude lety operovat, je silným síťovým dopravcem, což pro Česko znamená atraktivní spojení na Dálný Východ, do Oceánie a Austrálie.

„První let, který vzlétne v pondělí 24. června, je z velké části obsazen. Důležitější je, že ještě před startem této linky ve velkém prodáváme letenky na podzimní termíny. Cestujícím se novou linkou totiž otevírají atraktivní destinace v celé Asii za přitažlivé ceny,“ řekl Josef Trejbal, ředitel Letuška.cz. Dodal, že cena zpáteční letenky začíná pod 15 tisíci korunami, v byznys třídě pod 65 tisíci korunami. Hainan Airlines bude lety obsluhovat letouny Airbus A330 s kapacitou 260 míst v ekonomické a 32 v byznys třídě. Všechny služby ať už v byznys nebo ekonomické třídě jsou nadstandardní. Cestující čeká v kabině letounu pohodlí i vytříbené jídlo. S úrovní Hainan Airlines ostatně mají zkušenosti cestující, kteří ji využili po roce 2015. Aerolinka totiž byla tehdy vůbec první, kdo nabídl mezi ČR a Čínou přímé spoje. Následovaly jí další, z Prahy se před covidem napřímo létalo vedle Pekingu také do Čcheng-tu, Šanghaje a Si-anu.

Letový řád linky Praha – Peking

Pondělí, ve středu a pátek bude z Letiště Václava Havla do Pekingu odlet ve 14:00 hodin, přílet do Pekingu v úterý 05:20 tamního času. Z Pekingu se bude odlétat do Česka ve 02:30 tamního času a v Praze letadlo přistane v 06:45 místního času. Let by měl zpravidla trvat 9 hodin a 20 minut.

Kdy: od pondělí 24. června 2024

Trasa: Praha – Peking

Dopravce: Hainan Airlines

Frekvence: 3× týdně (pondělí, středa, pátek)

Doba letu: cca 9 hodin a 20 minut

Cena: Zpáteční letenka od 15 tisíc Kč (ekonomická třída), od 65 tisíc Kč (byznys třída)

Letoun: Airbus A330 (260 míst v ekonomické třídě, 32 v byznys třídě)

Rodinná firma ASIANA zahájila svou činnost v roce 1993 a jako první cestovní kancelář v ČR začala nabízet letenky on-line a stala se lídrem v oboru

Postupem času a vývojem trhu rozšířila své působení i do oblasti administrativní správy a služeb organizačně hospodářské povahy.

Za dobu své působnosti získala řadu ocenění. Jsou trvalým závazkem vůči klientům i spolupracovníkům.

Máte nějaký dotaz či nabídku spolupráce?

Napište nám zprávu

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.