LOT přidává do českého letového řádu pražského letiště další linky, posílí mezinárodní spojení ČR se světem

30/8/2022

LOT přidává do českého letového řádu pražského letiště další linky, posílí mezinárodní spojení ČR se světem

Od začátku září navyšuje polský LOT počty spojení mezi Prahou a Varšavou, která je pro Čechy významným dopravním uzlem v leteckém cestování do celého světa. Nejčastěji Češi s LOT létají do Pobaltí, Skandinávie nebo do New Yorku.

Od 1. září LOT navýší počet spojení mezi Prahou a Varšavou. Každé úterý, čtvrtek a neděli tak bude možné mezi Varšavou a Prahou cestovat až 5krát denně. Poslední spoj dorazí z Varšavy na Letiště Václava Havla ve 21,45 hodin, kde přenocuje a ráno odlétá v 7,15 hodin. Znamená to, že pravděpodobnost zpoždění ranního spoje je minimální. Ve Varšavě pak navazují desítky spojů do celého světa. Na dálkových spojích jako do New Yorku, Toronta nebo Los Angeles LOT využívá pohodlné letouny Boeing 787 – Dreamliner.

Češi s LOT cestují čím dál častěji

„Varšava je velmi důležitým mezinárodním uzlem pro české cestovatele. Častěji nyní s LOT létají Češi do Pobaltí či Skandinávie, ale také do New Yorku, protože let vyjde levněji než v případě přímého spoje z Prahy,“ vysvětlil Josef Trejbal, ředitel portálu Letuška.cz. Dodal, že cestování přes mezinárodní letiště ve Varšavě české cestující může letos příjemně překvapit.

Letiště Varšava funguje oproti jiným v EU bez potíží

Oproti západoevropským letištím, která jsou přetížená a často kolabují díky nedostatku personálu, hlavní polské letiště vyřešilo svízelnou situaci zpětným náborem zaměstnanců, kteří odcházeli minulé roky do důchodu. Tím nevznikly prostoje s potřebným zaškolením a letiště tak funguje bez potíží.

LOT od letošního jara zajišťuje také opětovně pětkrát týdně pravidelné spoje do Varšavy z Letiště Ostrava.

Rodinná firma ASIANA zahájila svou činnost v roce 1993 a jako první cestovní kancelář v ČR začala nabízet letenky on-line a stala se lídrem v oboru

Postupem času a vývojem trhu rozšířila své působení i do oblasti administrativní správy a služeb organizačně hospodářské povahy.

Za dobu své působnosti získala řadu ocenění. Jsou trvalým závazkem vůči klientům i spolupracovníkům.

Máte nějaký dotaz či nabídku spolupráce?

Napište nám zprávu

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.