Na Letiště Ostrava se vrací pravidelné letecké linky LOT

21/3/2022

Na ostravské letiště Leoše Janáčka bude od 29. března opět létat polská aerolinie LOT. Zajistí pětkrát týdně pravidelnými leteckými spoji dopravu do Varšavy a odtud pak do evropských i zámořských měst. „Výhodou linek z Letiště Ostrava je napojení na síť LOT a využití široké škály destinací po Evropě, Asii i Americe. Cestovatelé z Moravskoslezského kraje tak mohou opět pohodlněji cestovat, letecky se totiž dopraví na významné letiště ve Varšavě za pouhou hodinu,“ říká ředitel portálu Letuška.cz Josef Trejbal.


Spojení do polského hlavního města bylo původně zahájeno v říjnu roku 2020. Na konci března loňského roku byl ale provoz kvůli koronavirové krizi přerušen. Od úterý 29. března opět LOT znovu zahájí pravidelné lety na trase Varšava – Ostrava – Varšava. Lety budou provozovány pětkrát týdně menšími typy letounů Embraer E-170, Embraer 175 a Dash DH4 s kapacitou okolo 80 míst ve třech cestovních třídách. „V tuto chvíli nabízíme letenky z Ostravy přímým spojem do Varšavy a s přestupy například do Paříže, Toronta nebo Miami a ceny jsou velmi příznivé,“ říká Josef Trejbal. Připomíná, že letiště Ostrava nabízí pro cestující aerolinek LOT z Ostravy parkování zdarma.


Pro vycestování z České republiky je doporučeno si ověřit aktuální situaci ohledně potřeby negativního PCR testu nebo dokončeného očkování v dané destinaci.


Více o cestování a letenkách na mapa.letuska.cz.


Rodinná firma ASIANA zahájila svou činnost v roce 1993 a jako první cestovní kancelář v ČR začala nabízet letenky on-line a stala se lídrem v oboru

Postupem času a vývojem trhu rozšířila své působení i do oblasti administrativní správy a služeb organizačně hospodářské povahy.

Za dobu své působnosti získala řadu ocenění. Jsou trvalým závazkem vůči klientům i spolupracovníkům.

Máte nějaký dotaz či nabídku spolupráce?

Napište nám zprávu

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.