Na podzimní prodloužené víkendy lidé už nakoupili o třetinu víc letenek než loni

22/9/2022

Největší zájem o letenky na podzim se váže zejména ke svátkům, tedy k 28. září a 28. říjnu, kdy lidé využívají dny volna a děti dostanou ve škole ředitelské volno nebo mají prázdniny. Přetrvává zájem o cesty do tradičních dovolenkových destinací, ale prodávají se i letenky do exotických zemí.

Někteří lidé si chtějí prodloužit léto, další zase nechali dovolenou až na podzim. A primárně k cestování lidé využívají státních svátků. „Zájem o letenky na svátky a prodloužené víkendy je oproti loňsku o 30 procent vyšší. V žebříčku TOP destinací, kam Češi míří, stále figurují tradiční dovolenkové destinace jako je Španělsko, Bulharsko nebo Chorvatsko, ale i vzdálenější země jako Mauricius nebo Maledivy,“ řekl ředitel portálu Letuška.cz Josef Trejbal. Dodal, že lidé se také víc připojišťují. „Roste zájem o kvalitní cestovní pojištění. K letence si ho nyní u nás pořizuje přes 60 procent lidí. Což je o 30 procent víc než před covidem a o 10 procent víc než v létě,“ řekl Josef Trejbal. Dodal, že před vycestováním je užitečné si ověřit na stránkách Ministerstva zahraničí ČR aktuální podmínky pro vstup do dané země.

TOP destinace dle prodaných letenek portálu Letuška.cz:

Brusel, Paříž, Frankfurt nad Mohanem, Londýn, Vídeň, Stockholm, Amsterdam, Istanbul, Mnichov, Varšava, Curych, Dubaj, New York, Bangkok, Málaga, Bukurešť, Atény, Lisabon, Hurghada, Barcelona, Vilnius, Maledivy, Sofia, Tenerife, Split, Helsinky, Bělehrad, Ženeva, Mauricius, Madrid, Porto, Tel Aviv, Madeira a Bali.

Rodinná firma ASIANA zahájila svou činnost v roce 1993 a jako první cestovní kancelář v ČR začala nabízet letenky on-line a stala se lídrem v oboru

Postupem času a vývojem trhu rozšířila své působení i do oblasti administrativní správy a služeb organizačně hospodářské povahy.

Za dobu své působnosti získala řadu ocenění. Jsou trvalým závazkem vůči klientům i spolupracovníkům.

Máte nějaký dotaz či nabídku spolupráce?

Napište nám zprávu

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.