Nově přímou leteckou linkou na Island, nebo odtud dál do USA, Kanady, na Aljašku i do Grónska

11/5/2023

Nově přímou leteckou linkou na Island, nebo odtud dál do USA, Kanady, na Aljašku i do Grónska

V červnu propojí letecká společnost Icelandair Prahu s Reykjavíkem jako konečnou destinací, nebo jako s přestupním místem do mnoha dalších zaoceánských měst Severní Ameriky, zajímavá jsou nová výhodná spojení zejména do USA a Kanady. Lety do Reykjavíku budou operovány 4 x týdně a cestující s nimi mohou počítat i letošní podzim a zimu.

S komfortním přímým spojením z Prahy do Reykjavíku a zpět přichází od června hlavní islandský letecký dopravce Icelandair. „O cesty na Island roste zájem dlouhodobě. Místní přírodní scenérie jsou velmi atraktivní. A nyní, když bude velmi pohodlné na Island cestovat, lze očekávat další nárůst poptávky po letenkách tam,“ řekl Josef Trejbal, ředitel portálu Letuška.cz.

Nová výhodná spojení do USA a Kanady

Vedle toho má Icelandair v letovém řádu hlavní město Islandu jako přestupní místo do velkého množství zaoceánských destinací. Navštívit tak lze s jediným přestupem nejen města Akureyri, Egilsstadir, Isafjörbur na Islandu, ale návazně i v Grónsku Ilulissat, Kulusuk, Narsarsuag a Nuuk.

Dál se s tímto dopravcem dostanou cestující z Islandu do množství zaoceánských měst USA, jako je Boston, Chicago, Denver, Minneapolis, New York, Orlando, Portland, Raleigh, Seattle, Washington D.C., na Aljašce do Anchorage a v Kanadě pak do Montrealu, Toronta a Vancouveru.

„Tyto letenky do Reykjavíku a dál jsou již v prodeji. Ceny začínají na velmi atraktivních částkách, do Washingtonu a Toronta se dá tak dostat už za 12 nebo 13 tisíc korun. Jde často o velmi unikátní spojení, která dokáže nabídnout jen tato letecká společnost,“ řekl Josef Trejbal. Icelandair poskytuje v rámci letenek v případě zaoceánských letů do Kanady, USA a Grónska až sedmidenní bezplatný stopover na Islandu. Pokud je Island konečnou destinací návštěvy, platí bezplatný stopover v každém směru až 78 hodin.

Linky bude společnost Icelandair operovat letouny Boeing 737–MAX s 16 místy v byznys třídě a 144 místy v ekonomické třídě a letounem Boeing 757–200 s 186 místy. Přímý let z Prahy do Reykjavíku trvá necelé 4 hodiny.

Rodinná firma ASIANA zahájila svou činnost v roce 1993 a jako první cestovní kancelář v ČR začala nabízet letenky on-line a stala se lídrem v oboru

Postupem času a vývojem trhu rozšířila své působení i do oblasti administrativní správy a služeb organizačně hospodářské povahy.

Za dobu své působnosti získala řadu ocenění. Jsou trvalým závazkem vůči klientům i spolupracovníkům.

Máte nějaký dotaz či nabídku spolupráce?

Napište nám zprávu

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.