Oblíbené Thajsko se otevírá turistům, očkovaní nově nemusí po příletu na týden karantény

31/1/2022

Po dvou letech se Thajsko opět otevírá světu. Od 1. února země uvolnila dosud velmi přísné podmínky pro vstup turistů. Zrušila totiž povinnost absolvování sedmidenní karantény po příletu pro plně očkované. Podle portálu Letuška.cz tato novinka zvedla okamžitou vlnu zájmu o letenky do této asijské destinace.


Před vypuknutím COVID-19 cestovalo do Thajska na 30 tisíc Čechů ročně. Šlo o jednu z nejoblíbenějších turistických destinací v Asii. V posledních dvou letech ale došlo k maximálnímu útlumu tamního turismu z důvodu restrikcí, které museli lidé po vstupu do Thajska podstupovat. Zejména sedmidenní karanténa odradila naprostou většinu lidí. Chuť vycestovat do Thajska tak spadla na minimum, do destinace se loni a předloni vypravily jen desítky Čechů. Pravidla pro vstup na své území Thajsko na konci minulého roku sice uvolnilo, ale pouze dočasně. Od února mají pravidla platit již dlouhodobě. „Restrikce pro turisty byly logicky velkou komplikací. Z plánovaného pobytu museli počítat s týdnem v hotelové karanténě. Ohlášené uvolnění je proto zásadním průlomem po uplynulých dvou letech, novinka způsobila okamžitou vlnu zájmu o letenky do Thajska. A příznivé jsou i ceny.  V tuto chvíli se cena zpáteční letenky pohybuje okolo desetitisíc korun,“ řekl Josef Trejbal, ředitel letenkového portálu Letuška.cz. Dodal, že z Prahy nabízí spojení hned několik leteckých společností, mezi nejžádanější patří Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines.  


Prodejce letenek pomůže i s formuláři

Očkovaní turisté nově mohou požádat o bezkaranténní vízový program Test & Go, musí však podstoupit dva PCR testy, první při příletu a další pátý den svého pobytu. Neočkovaní turisté musí počítat po příletu s desetidenní karanténou na hotelovém pokoji na vlastní náklady. Pro všechny turisty pak platí, že před odletem do Thajska je třeba mimo jiného získat Thailand Pass, tedy povolení ke vstupu ve formě QR kódu. Thajsko také od dubna zavedlo letošního roku příjezdovou daň, každý turista zaplatí při vstupu do země 300 bahtů, což je necelých 200 korun. Před cestou do Thajska je doporučené sledovat aktuality na stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.


Podle Josefa Trejbala je dobré se obrátit na prodejce letenek, který se splněním náležitostí pro vycestování do Thajska turistům poradí nebo rovnou pomůže. Letecká spojení, ceny letenek a další informace k vycestování do Thajska lze najít na mapa.letuska.cz.

Rodinná firma ASIANA zahájila svou činnost v roce 1993 a jako první cestovní kancelář v ČR začala nabízet letenky on-line a stala se lídrem v oboru

Postupem času a vývojem trhu rozšířila své působení i do oblasti administrativní správy a služeb organizačně hospodářské povahy.

Za dobu své působnosti získala řadu ocenění. Jsou trvalým závazkem vůči klientům i spolupracovníkům.

Máte nějaký dotaz či nabídku spolupráce?

Napište nám zprávu

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.