Pravidelná letecká linka mezi Českem a Tchaj-wanem by měla odstartovat v červenci. Po šestnácti letech od dohody o letových službách

9/3/2023

Pravidelná letecká linka mezi Českem a Tchaj-wanem by měla odstartovat v červenci. Po šestnácti letech od dohody o letových službách

Po mnoharočním plánování by mělo dojít k naplnění dohody o přímém leteckém propojení mezi Českou republikou a Tchaj-wanem. „Příprava letecké linky z Tchaj-peje do Prahy probíhá již několik let a kvůli pandemii koronaviru byla jednání dokonce pozastavena. Skvělou novinkou je, že spojení by měla již od července zahájit největší tchajwanská letecká společnost China Airlines s frekvencí dvou oboustranných letů týdně. Předpokládáme, že spoj bude vítán obchodníky, diplomaty i turisty z obou zemí,“ řekl Josef Trejbal, ředitel portálu Letuška.cz.

Tchaj-wan a Česká republika podepsaly dohodu o leteckých službách v říjnu 2007. Do nynějška se však mezi zeměmi žádné přímé lety nerealizovaly. Teď se to ale má změnit. Největší tchajwanská letecká společnost China Airlines pro zpravodajský portál Tchajpeitimes.cz uvedla, že připravuje spuštění přímé letecké linky mezi Tchaj-wanem a Českem od letošního července. Wang Kwo-tsai, ministr dopravy a spojů tchajwanské vlády potvrdil, že Tchaj-wan již práva k provozu pro tuto trasu obdržel.

Vzhledem k tomu, že Tchaj-wan je ostrovní zemí, provozuje China Airlines flotilu zejména dálkových letadel. Jde o Airbus 330, 350 a Boeingy 777 a 747. Například do Vídně létá Airbusem 350, do Frankfurtu nad Mohanem Boeingem 777. Všechny stroje jsou jednak zdobeny květem na plášti, ale především poskytují vysokou cestovní úroveň pro dlouhé lety.

„China Airlines je hlavním a největším tchajwanským dopravcem s možností přestupů do rozsáhlé sítě mnoha dalších asijských destinací,“ řekl Josef Trejbal, ředitel portálu Letuška.cz. Podle něj lze předpokládat obsluhu této linky letounem Airbus A350-900. Jde o nejnovější a technologicky nejvyspělejší proudové letadlo Airbus, které má pro své cestující na výběr tři různé třídy. Premium Business, která nabízí sedadla přeměnitelná na plně rovná lůžka, Premium Economy s velmi prostorným prostorem pro nohy a standardní třídu Economy. V této třídě jsou navíc za příplatek k výběru tzv. sedadla Family Couch, tedy tři sedadla vedle sebe, která vytváří „lůžko“ pro děti nebo dva dospělé.

Rodinná firma ASIANA zahájila svou činnost v roce 1993 a jako první cestovní kancelář v ČR začala nabízet letenky on-line a stala se lídrem v oboru

Postupem času a vývojem trhu rozšířila své působení i do oblasti administrativní správy a služeb organizačně hospodářské povahy.

Za dobu své působnosti získala řadu ocenění. Jsou trvalým závazkem vůči klientům i spolupracovníkům.

Máte nějaký dotaz či nabídku spolupráce?

Napište nám zprávu

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.