Přímé lety mezi Prahou a New Yorkem se na jaře vrátí

10/11/2022

Od 8. května do 28. října příštího roku Delta Air Lines bude znovu denně propojovat přímou leteckou linkou českou metropoli s New Yorkem. U cestujících je spojení velmi populární. Letos, kdy byla linka nasazena opětovně po koronavirové pauze, možnosti využily desítky tisíc lidí.

„Přímou linku z Prahy do New Yorku letos využilo okolo 40 tisíc lidí, z toho 30 procent bylo zakoupeno v Česku. Někteří cestující do USA si zvolili New York jako cíl, další pak pokračovali návaznými spoji do Miami, Los Angeles, Las Vegas nebo Tampy. V době provozu přímé linky od května do začátku září tak byl New York jedním z deseti nejčastějších míst, kamsi Češi letenku zakoupili,“ řekl Josef Trejbal, ředitel portálu Letuška.cz. Stejně jako letos i příští rok by měla letecká společnost obsluhovat let jednou denně tam a zpět. Let trvá přibližně 9 hodin a odlet z Letiště Praha je zatím plánován na 10:55 a z New Yorku v 17:30 místního času. Na linku nasadí znovu příští rok širokotrupý Boeing 767-300, který poskytne 165 míst v ekonomické třídě, 35 míst ve třídě Delta Comfort a 25 míst v byznys třídě. „Zajímavostí je, že na každém letu minimálně jeden člen palubního personálu hovořící česky,“ dodal Josef Trejbal.

Cena se bude držet nízko

Zatím není jasné, zda Delta Air Lines zůstane stejně jako loni jedinou aerolinkou, která přímý spoj z Prahy do New Yorku bude provozovat. Další možností je ale výběr spojení s přestupy. „Celkově je konkurence dopravců na trase do New Yorku velice silná, proto se ceny těchto letenek drží nízko a bude tomu tak i příští sezónu,“ řekl Josef Trejbal.

Přímé lety do New Yorku byly u Čechů vždy oblíbené

Pravidelné linky z Prahy do New Yorku Delta Air Lines provozovala od roku 2009 do roku 2019. Loni se vrátila po koronavirové přestávce. Před covidovým obdobím se uvažovalo o celoročním provozu této pravidelné linky, protože zájem od cestujících byl z obou zemí velký. „Jen z české strany ji každý rok využily vyšší tisíce cestujících,“ uzavřel Trejbal.

Zde informace k podmínkám vstupu turistů na území USA.

Rodinná firma ASIANA zahájila svou činnost v roce 1993 a jako první cestovní kancelář v ČR začala nabízet letenky on-line a stala se lídrem v oboru

Postupem času a vývojem trhu rozšířila své působení i do oblasti administrativní správy a služeb organizačně hospodářské povahy.

Za dobu své působnosti získala řadu ocenění. Jsou trvalým závazkem vůči klientům i spolupracovníkům.

Máte nějaký dotaz či nabídku spolupráce?

Napište nám zprávu

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.