Startuje novinka, na kterou se čekalo 16 let – přímá letecká linka mezi Tchaj-wanem a Prahou. S ní se spouští i zájezdy

19/6/2023

Startuje novinka, na kterou se čekalo 16 let – přímá letecká linka mezi Tchaj-wanem a Prahou. S ní se spouští i zájezdy  

Od 18. července zahájí největší tchajwanská letecká společnost China Airlines přímé lety mezi Tchaj-pejí a Prahou. „Linka bude létat z Prahy hned dvakrát týdně, každou středu a neděli. Je to velmi dobrá příležitost pro oboustranný turismus i byznys,“ řekl Josef Trejbal, ředitel portálu Letuška.cz. Ten ale nenabízí v tomto případě jen letenky. ASIANA Group, kam Letuška.cz patří, přichází s netradiční novinkou, exotickými poznávacími zájezdy ve vlastní režii.

Nové letecké spojení s ostrovním státem je pro cestovatele na dálný východ velmi zajímavá, a to hned z několika důvodů. „Linka otevírá spoustu variant pohodlných dálkových letů z Česka za dobré ceny. China Airlines je totiž největším tchajwanským dopravcem s možností přestupů do rozsáhlé sítě mnoha dalších asijských destinací i Austrálie. Navýší tak konkurenci letů tímto směrem, což by mělo mít vliv na příznivější ceny letenek. Kupříkladu cena letenky do Tchaj-peje a zpět začíná na příznivých 17 700 korunách a letenky do dalších asijských destinací se pohybují okolo 20 tisíc korun,“ řekl Josef Trejbal. Doplnil, že linka je důležitá také pro posílení turismu z Asie, který zde po covidu chybí.

Podle Trejbala všechny stroje China Airlines poskytují vysokou cestovní úroveň pro dlouhé lety. Na zmíněnou linku nasadí aerolinka letoun A350-900. Znamená to, že v třídě Premium Business mohou cestující letět v sedadlech přeměnitelných na plně rovná lůžka a v Premium Economy je pamatováno na komfort velkorysým prostorem pro nohy. Bez pohodlí není ani Economy třída, kde za přípatek lze mít tři sedadla Family Couch vedle sebe, a vytvořit tak „lůžko“ pro děti nebo dva dospělé. 

Díky lince vznikl poznávací zájezd na míru

Pro využití potenciálu nové linky na Tchaj-wan přistoupila ASIANA, kam patří i portál Letuška.cz, k pořádání zájezdů na míru. „Máme atraktivní plán zájezdu na 13 dní, aby turisté poznali to nejkrásnější z ostrovní země. V plánu je návštěva památek, seznámení s místní kulturou, gastronomií i úchvatnou divokou přírodou. Atraktivní na tom je i fakt, že se turisté nemusí vejít do konkrétního termínu, ten seřídí dle nich a letového řádu linky,“ řekl Josef Trejbal.

Rok 16.

Tchaj-wan a Česká republika podepsaly dohodu o leteckých službách v říjnu 2007. Ale až nyní, po šestnácti letech od dohody o letových službách, dochází k realizaci přímé a pravidelné letecké linky. Na „spadnutí“ byl provoz linky těsně před pandemií koronaviru, která ale start oddálila o čtyři další roky.

Rodinná firma ASIANA zahájila svou činnost v roce 1993 a jako první cestovní kancelář v ČR začala nabízet letenky on-line a stala se lídrem v oboru

Postupem času a vývojem trhu rozšířila své působení i do oblasti administrativní správy a služeb organizačně hospodářské povahy.

Za dobu své působnosti získala řadu ocenění. Jsou trvalým závazkem vůči klientům i spolupracovníkům.

Máte nějaký dotaz či nabídku spolupráce?

Napište nám zprávu

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.