Study.cz: Zájem o jazykové kurzy v zahraničí prudce roste. Důvodů je několik

28/12/2022

Přes všeobecnou finanční opatrnost vnímají Češi jazykové vybavení jako dobrou investici do budoucna. Svědčí o tom poptávka po jazykových kurzech v zahraničí, která se vrátila po letech na předcovidovou úroveň a dál roste. Roli v zájmu hraje jak rozdílná úroveň učení jazyků na školách, tak i samotná pandemie, která vzala dětem a dospívajícím dva roky výuky. Nyní, v zimních měsících, lidé skupují hlavně dárkové poukazy na pobyty.

Mnoho Čechů má spíše pasivní znalost jazyka, a to i přestože jazyková vybavenost je již běžně poptávanou pracovní dovedností. Ne všichni totiž mají možnost dostat dobré jazykové vzdělání již na škole, úroveň jazykového vzdělání je odvislá od jednotlivých regionů i samotných škol. Navíc pandemie zamezila přístup k normálnímu jazykovému vzdělání bez rozdílu všem. „Mnoho současných zájemců o jazykový pobyt říká, že dva roky pandemie a zavřených hranic jim vzaly možnost se v jazycích zlepšit. A tak jazykový pobyt lidé volí, aby se rychle a dobře rozmluvili a dohnali zameškaný čas. Ani současná hospodářské krize se na poptávce nijak negativně nepromítla. Lidé cítí, že investice do zlepšení vzdělání je nyní víc než kdy jindy důležitá,“ říká Kristýna Světlíková, manažerka portáluStudy.cz, který se třicet let zabývá zprostředkováním jazykových kurzů v zahraničí.

Po covidových uzávěrách nastal chaos

Covid uzavřel před dvěma lety hranice napříč světem a za studiem nebylo prakticky kam cestovat. A letos, kdy opadla většina covidových opatření ve světě, pak lidé z opatrnosti poptávali kurzy na poslední chvíli. To způsobilo, že na kurzech již nebyla volná místa. Napříč létem se v oboru zahraničních jazykových pobytů odrážel také chaos, který způsobila omezená kapacita významných evropských letišť. Zájem o výjezdy na jazykové pobyty v zahraničí byl velký, ale možnost jej uspokojit Narážela na limity škol a dopravních společností. Celý cestovní průmysl se letos nacházel v chaotickém stavu. „Pokud se klienti chtějí vyhnout podobným situacím, doporučujeme, aby jazykové pobyty začali plánovat nejpozději na jaře,“ říká Světlíková.

Lepší tábor pro děti, exotika pro dospělé

V létě na jazykové kurzy do zahraničí cestují hlavně děti a mládež od 12 let. Pro mladší jde o alternativu k táboru, pro mladistvé pak o vítané letní zpestření. „Rodiče poptávají pro své děti nejen kvalitní výuku, ale i vysokou kvalitu doprovodného programu jako je jízda na koních, surfování v moři nebo tenisová průprava. Tyto zájezdy pak bývají nejdříve vyprodané,“ říká Kristýna Světlíková a doplňuje: „Dospělí zájemci o jazykové pobyty v zahraničí chtějí hlavně zdokonalit své jazykové schopnosti a pro výuku zase volí atraktivní exotické destinace.“

Benefit i dárek

V zimních měsících lidé skupují zejména dárkové poukazy na pobyty. Letos je o ně dle Kristýny Světlíkové ze Study.cz enormní zájem.

Nabídky jazykových pobytů aktuálně zařazují také firmy mezi benefity pro své zaměstnance. Ty jimi sledují jak odměnu konkrétních lidí, tak i jejich profesní posun díky zlepšení lingvistických schopností.

TOP 5 portálu Study.cz za rok2022

TOP destinací pro výuku jazyků je Malta, kam jezdí za výukou již děti od 12 let. Hned v závěsu jev oblíbenosti Spojené království, Brexit totiž neměl na zájem o tamní jazykové pobyty prakticky vliv. Kurzy probíhají beze změny, k pobytu je navíc potřeba pouze platný cestovní pas.

Češi podle údajů Study.cz velice rádi jezdí až k protinožcům. „U dlouhodobých pobytů vede u Čechů Austrálie, jelikož studenti mohou v zemi legálně bez omezení pracovat, atak se jim náklady na cestu a pobyt brzy vrátí zpět,“ říká Kristýna Světlíková.

1.      Juniorské pobyty – angličtina Malta

2.      Juniorské pobyty – angličtina Spojené království

3.      Obecná angličtina dospělí – Spojené království

4.      Juniorské pobyty – němčina Německo

5.      Juniorské pobyty – španělština Španělsko

O Study.cz

Study.cz patří do skupiny cestovní agentury ASIANA a je sourozencem známého portálu Letuška.cz. Jazykové pobyty a studium v zahraničí poskytuje klientům již 30 let. ASIANA a její divize Study.cz je jednou z nejstarších a stabilních agentur na našem trhu.

 

TIP: Jazykový kurz angličtiny s plážovou dovolenou v jednom.

Jazykový kurz na slunné Havaji pro všechny od 16 tet, ale i pro celé rodiny. Jazyková škola Global Village Havaj patří k těm nejlepším školám, jaké lze na Havaji najít. Svým studentům může nabídnout skutečně prvotřídní zázemí, sídlí totiž v administrativní budově nedaleko pláže. Komplex zahrnuje celkem 13 tříd s překrásným výhledem, studentský salónek s velkoplošnou obrazovkou a výhledem na oceán, počítačovou místnost i bezdrátový přístup k internetu. Zkrátka vše, co byste mohli pro pohodové studium angličtiny v zahraničí potřebovat.

Jazyková škola pořádá kromě běžných jazykových kurzů také specializované jazykové pobyty pro celé rodiny za zvýhodněné ceny. Více na Study.cz.

Rodinná firma ASIANA zahájila svou činnost v roce 1993 a jako první cestovní kancelář v ČR začala nabízet letenky on-line a stala se lídrem v oboru

Postupem času a vývojem trhu rozšířila své působení i do oblasti administrativní správy a služeb organizačně hospodářské povahy.

Za dobu své působnosti získala řadu ocenění. Jsou trvalým závazkem vůči klientům i spolupracovníkům.

Máte nějaký dotaz či nabídku spolupráce?

Napište nám zprávu

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.