Valentýn na cestách. Svátek zvedl zájem o letenky i o dárkové poukazy na jejich nákup

9/2/2024

Valentýn na cestách. Svátek zvedl zájem o letenky i o dárkové poukazy na jejich nákup

Valentýn je poslední roky pro Čechy silným impulzem k cestování. Nejčastěji se v období svátku zamilovaných létá do romantické Paříže, Barcelony a Říma. Nezřídka lidé zamíří také do exotiky. Letošním valentýnským hitem je Málaga.

„Letošní zájem o letenky na Valentýna převyšuje o 20 procent ten loňský. K návštěvě lákají evropské metropole s romantickými historickými centry. Valentýnským hitem tohoto roku je španělská Málaga. Zaznamenáváme také dvojnásobné prodeje voucherů na letenky v poměru s loňským Valentýnem. Lidé je pořizují jako originální dárek, slouží totiž následně k nákupu letenek dle vlastního výběru,“ řekl Josef Trejbal, ředitel Letuška.cz. Dárkové poukazy portál nabízí v hodnotách 3 000, 5 000 a 10 000 Kč, největší zájem je nyní o pětitisícové vouchery. „Dalším letošním valentýnským trendem je o 20 procent vyšší poptávka po letenkách do New Yorku a do exotiky. Romantické pobyty se tak uskuteční v Dubaji, na Mauriciu, v Thajsku, na Kanárských ostrovech nebo Maledivách,“ dodal Trejbal.

Jak cestovat levněji

Letenky po Evropě se v současnosti drží na hladině nižších tisíců, letenky do Severní Ameriky se pohybují okolo 10 tisíc korun a do Asie cestujeme za ceny do 20 tisíc korun. Kdo nakoupil s předstihem, pořídil ještě levněji. Již několikátým rokem platí, že last minute letenky být ke koupi nemusí vůbec. Ještě výhodněji mohou lidé letenky zakoupit díky věrnostnímu programu Letuška.cz. V něm se střádají virtuální „Zlaťáky“, za které lze dostat slevu na další nákup letenek, nebo je možné „Zlaťáky“ směnit v e-shopu za cestovatelské potřeby. Další výhodou pro registrované zákazníky je fakt, že se jim zároveň sčítají prolétané míle, které nabízejí jednotlivé letecké společnosti.

Nejčastěji navštěvované destinace na sv. Valentýna dle Letuška.cz:

• Paříž (cena od 2 115 Kč)

• Barcelona (cena od 2 374 Kč)

• Řím (cena od 1 724 Kč)

• Málaga (cena od 2 933 Kč)

• New York (cena od 9 410 Kč)

• Lisabon (cena od 4 422 Kč)

Rodinná firma ASIANA zahájila svou činnost v roce 1993 a jako první cestovní kancelář v ČR začala nabízet letenky on-line a stala se lídrem v oboru

Postupem času a vývojem trhu rozšířila své působení i do oblasti administrativní správy a služeb organizačně hospodářské povahy.

Za dobu své působnosti získala řadu ocenění. Jsou trvalým závazkem vůči klientům i spolupracovníkům.

Máte nějaký dotaz či nabídku spolupráce?

Napište nám zprávu

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.