Velikonoce bez pomlázky a kraslic. O svátcích si Češi zvykli cestovat do zahraničí

7/3/2024

Velikonoce bez pomlázky a kraslic. O svátcích si Češi zvykli cestovat do zahraničí

Velikonoce využije k cestě do zahraničí o 20 procent víc Čechů než loni. Nejvíc aktuálně vyrostl zájem o letenky do Málagy, Miami, Lisabonu, Amsterdamu a na Maltu. Cestování nahrávají příznivé ceny letenek. Podle portálu Letuška.cz se dá výrazně ušetřit také díky prodejním akcím.

Ne každý si na Velikonoce chystá kraslice a pomlázky. Stoupá počet lidí, kteří místo vyznávání tradic využijí prodloužené volno k poznávání míst v zahraničí. „Na termín letošního velikonočního víkendu zaznamenáváme o 20 procent vyšší zájem oproti tomu loňskému. Prodloužené víkendy lákají k vycestování do evropských metropolí jako je Paříž, Londýn, Amsterdam, který meziročně v prodejích vyskočil o 35 procent. A hned za tyto destinace se meziročním 100procentním skokem probojovala španělská Málaga,“ řekl Josef Trejbal, ředitel portálu Letuška.cz.

TOP destinace Letuška.cz (leden, únor 2024):

1. Brusel

2. Paříž

3. Londýn

4. Amsterdam

5. Málaga

6. Frankfurt nad Mohanem

7. Vídeň

8. Lisabon

9. Curych

10. New York

Konkurence leteckých společností má vliv na cenu letenek

U tras, kde si letecké společnosti konkurují nabídkou velké kapacity míst, se snižuje průměrná cena letenky. „Dlouhodobě to platí na evropských trasách. Loni se také vrátily nízké ceny letenek do Severní Ameriky, kam vypravují svoje lety mnohé evropské a americké letecké společností. Zpáteční letenky aktuálně začínají pod 10 tisíci korunami. Pozitivní dopad na ceny letenek do Asie, které se doposud držely poměrně vysoko, má i nedávné denní nasazení velkokapacitního letounu Boeing 787-800 Dreamliner společnosti Qatar Airways. S přestupem v Kataru se tak do některých destinací Asie a Afriky od ledna cestuje až o 20 procent výhodněji. Významnou roli sehrává i nové spojení China Airlines na Tchaj-wan s návaznými spoji dál do Asie a Austrálie. To vše má vliv i na cenotvorbu konkurenčních dopravců. Průměrné ceny tak postupně klesají a častější budou i speciální cenové akce,“ upozorňuje Josef Trejbal z Letuška.cz.

Letenka zakoupená s předstihem je nejlevnější

Zároveň upozorňuje, že ten, kdo vyčkává s koupí letenky na poslední chvíli, bude nejspíš zklamán. Poptávka po letenkách je velká a kapacita letadel tak není ve výrazném převisu. Proto letenky nezbývají a vyplatí se je koupit s předstihem. „Zpravidla platí, že čím dřív letenku koupím, tím levněji letím. Po Evropě se kupují letenky s několikatýdenním předstihem a do exotiky to jsou už měsíce. Podíl lidí, kteří takto výhodně letenky nakupují, se zvyšuje,“ řekl Josef Trejbal. Podle něj jsou cestovatelé, kteří neváhají zakoupit letenky i rok dopředu. Trejbal také upozorňuje, že je rozhodně dobré letenku pořídit spolu s kvalitním pojištěním pro případ storna. Výhodněji letenky pak nakoupí také lidé i díky novému věrnostnímu programu na portále Letuška.cz.

Rodinná firma ASIANA zahájila svou činnost v roce 1993 a jako první cestovní kancelář v ČR začala nabízet letenky on-line a stala se lídrem v oboru

Postupem času a vývojem trhu rozšířila své působení i do oblasti administrativní správy a služeb organizačně hospodářské povahy.

Za dobu své působnosti získala řadu ocenění. Jsou trvalým závazkem vůči klientům i spolupracovníkům.

Máte nějaký dotaz či nabídku spolupráce?

Napište nám zprávu

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.