Vrací se přímá linka mezi Prahou a New Yorkem, ceny letenek se drží nízko

2/5/2023

Vrací se přímá linka mezi Prahou a New Yorkem, ceny letenek se drží nízko

Od 9. května Delta Air Lines opět zavádí každodenní přímé letecké spojení mezi Prahu a New Yorkem. „V nabídce tak bude přes 1,5 tisíce letenek týdně. Velká nabídka tlačí ceny letenek dolů, momentálně začínají na necelých 14 tisících za zpáteční letenku. Linka je velice populární, loni ji během pěti měsíců provozu využilo přes 40 tisíc cestujících,“ řekl Josef Trejbal, ředitel portálu Letuška.cz.

Podle údajů portálu Letuška.cz je New York jedním z deseti nejoblíbenějších míst, kam Češi směřují. A zřejmě to tak i zůstane. „Tato přímá linka je pohodlná a ceny letenek jsou velmi lákavé, je proto o ně značný zájem. Mnoho cestujících také nekončí v New Yorku, ale pokračují z něj dál do Los Angeles, Las Vegas, Miami nebo Tampy. Spoj funguje pro Česko také jako posílení incomingové turistiky ze zámoří,“ řekl Josef Trejbal s tím, že ceny se budou i nadále držet nízko, protože konkurence dopravců na trase do New Yorku je velice silná. Nicméně jde o varianty s přestupy na dalších evropských letištích. Delta Air Lines by měla obsluhovat let jednou denně tam a zpět. Let trvá přibližně 9 hodin a odlet z Letiště Praha je plánován na 12:10 a z New Yorku v 19:40 místního času. Na linku bude nasazen širokotrupý Boeing 767-300, který poskytne 165 míst v ekonomické třídě, 35 v Delta Comfort+ a 25 míst v Delta One (byznys) třídě. Delta Comfort+ zajistí dřívější odbavení, více místa pro nohy, nápoje zdarma a multimediální zábavu v místě sezení, Delta One poskytuje komfortní zcela polohovatelná lůžka, zrychlený check-in a bohaté občerstvení.

Pravidelné linky z Prahy do New Yorku provozovala Delta Air Lines od roku 2009 do roku 2019. Na to navázala v roce 2021 po koronavirové přestávce.

Rodinná firma ASIANA zahájila svou činnost v roce 1993 a jako první cestovní kancelář v ČR začala nabízet letenky on-line a stala se lídrem v oboru

Postupem času a vývojem trhu rozšířila své působení i do oblasti administrativní správy a služeb organizačně hospodářské povahy.

Za dobu své působnosti získala řadu ocenění. Jsou trvalým závazkem vůči klientům i spolupracovníkům.

Máte nějaký dotaz či nabídku spolupráce?

Napište nám zprávu

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.