Zájem o letenky v průběhu roku rostl. Koncem roku přišel pokles.

3/1/2022

Prodeje letenek stále nedosahují ani přibližných hodnot z předcovidových období. Turbulence v poptávce odpovídají právě v tu dobu platným cestovním pravidlům. V průběhu roku tak několikrát došlo k oživení a následně k utlumení poptávky.


Také společnost ASIANA, která provozuje cestovní portál Letuška.cz, zaznamenala v uplynulém roce oživění v prodeji letenek. „Rok 2021 byl lepší než předchozí rok, a to i díky zvýšené poptávce ze strany firemní klientely, která v prvním covidovém roce 2020 vlastně nelétala,“ vysvětluje Josef Trejbal z portálu Letuška.cz.


Po dobrém létě a podzimu přišel na konci roku pokles. Prodejci letenek spolu s leteckými společnostmi věří ve výrazné oživění poptávky od března a doufají, že růst už nebude ničím přerušený.

Nejoblíbenější destinace 2022:

Evropa: Paříž, Frankfurt nad Mohanem, Split

Asie: Maledivy, Dubaj, Kolombo

Severní Amerika: Cancún, New York, Chicago

Jižní Amerika: Buenos Aires, Santiago de Chile, Bogotá

Afrika: Hurghada, Mauritius, Johannesburg


Zajímavosti:

Zákazníci nakupují letenky v průměru 12 dní před odletem.

Průměrná cena letenky se meziročně zvýšila na 10 620 Kč z loňských 9 600 Kč. Důvodem je větší zájem o letenky v třídě byznys.

Cestující mnohem více než dříve oceňují výhody prémiových tříd. Netísní se ve frontách na letištích, mají větší osobní prostor v letadle atd.,“ dodává Trejbal.


Nejdražší letenka stála 240 000 Kč a jednalo se o cestu v první třídě na Maledivy.

Zdroj: Letuška.cz

Rodinná firma ASIANA zahájila svou činnost v roce 1993 a jako první cestovní kancelář v ČR začala nabízet letenky on-line a stala se lídrem v oboru

Postupem času a vývojem trhu rozšířila své působení i do oblasti administrativní správy a služeb organizačně hospodářské povahy.

Za dobu své působnosti získala řadu ocenění. Jsou trvalým závazkem vůči klientům i spolupracovníkům.

Máte nějaký dotaz či nabídku spolupráce?

Napište nám zprávu

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.